Referencje

Wysoka dyspozycyjność oraz elastyczność i i profesjonalizm w połączeniu z jakością usług a także przystępnymi cenami powodują, że współpraca z Firmą POLNA spełnia w całości nasze oczekiwania w tym zakresie.

DUET

Newsletter

Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail i zaprenumeruj newsletter

 
archiwum newslettera

Zmarł inżynier W. Naumowicz. Wspomnienie.

15.02.2015

 

 

Zmarł inżynier W. Naumowicz. Wspomnienie.

               Z Panem Naumowiczem znam się od początku mojej pracy zawodowej w POLNEJ w 1967 roku. Już wtedy był liderem w grupie konstruktorów specjalizującym się w projektowaniu urządzeń i układów centralnego smarowania.  Była to na owe czasy pionierska dziedzina techniki. Pozwalała na uzyskiwanie dużych oszczędności energii i kosztów wynikających ze zmniejszenia tarcia i zużycia części na skutek ich właściwego smarowanie w cukrownictwie, hutnictwie, transporcie, przemyśle obrabiarkowym i innych gałęziach przemysłu.  Inżynier Naumowicz był krajowym autorytetem i ekspertem w tej dziedzinie.

                Pracę zawodową w POLNEJ rozpoczął w 1952 roku i poświęcił jej ponad 56 lat swojego aktywnego życia. Stale pracował nad doskonaleniem swojej wiedzy zawodowej i podnoszeniem kwalifikacji. W 1964 roku ukończył z wyróżnieniem studia na Politechnice Krakowskiej zaś w 1979 roku odbył Studia Podyplomowe na AGH z zakresu techniki smarowniczej. Jego wysokie kwalifikacje zostały docenione przyznaniem mu przez Ministra Przemysłu dyplomu Specjalizacji Zawodowej I stopnia (1977 r.) i II stopnia (1983 r.).

                Pan Naumowicz miał szerokie zainteresowania pozazawodowe. Interesował się sztuką i historią. W czasie swoich licznych wyjazdów służbowych zawsze znalazł czas na odwiedzenie ciekawych galerii malarskich. Miał świetną pamięć i potrafił interesująco opowiadać o swoim dzieciństwie na Wołyniu. Pamiętam do dziś egzotyczne dla mnie nazwy - Buderaż, Zdołbunów i historie z mrocznych czasów tragedii wołyńskiej.

               Pan Naumowicz zmarł 13 lutego 2015 roku w wieku 82 lat. Był człowiekiem życzliwym i dobrym i takim zachowajmy go w naszej pamięci.
  

W imieniu kolegów i współpracowników
S. Jamroz